Monthly Archives: Şubat 2014

Sevdamız Beşiktaş

SEVDAMIZ BEŞİKTAŞ

Değerli Beşiktaş Sevdalıları ve Kongre Üyelerimiz,

Hepinizi, Ankara’da ikamet eden ve Sevdamız Beşiktaş sloganı ile bir araya gelen Kongre Üyeleri olarak saygıyla selamlıyoruz.

Son günlerin Beşiktaş ile ilgili haberlerine şöyle bir bakınca, insanın içinin kararmaması mümkün değil.

“Beşiktaş’ta Deprem”, “Beşiktaş’ta Buhran”, “Beşiktaş’ta Çöküş”, “Beşiktaş’ta Kâbus”…

Sayın Kongre Üyeleri,

Bu değerlendirmeleri yapanlar şunu unutmamalıdırlar ki, Tarih şahidimizdir, üzerlerinde Albayrak taşıyan kurumlarda Deprem olmaz, Buhran olmaz, Çöküş olmaz, Kâbus asla yaşanmaz.

Çünkü bu kurumların, Şanlı tarihlerinin ve evrensel değerlerinin bilincinde sahipleri vardır, yetişmiş kadroları vardır, kısaca Beşiktaş’ın siz değerli Kongre Üyeleri vardır.

Sayın Kongre Üyeleri,

Zaman bizim için feryat veya ağıt zamanı değildir. Zaman görev zamanıdır, Zaman Beşiktaş’ımıza sahip çıkma zamanıdır. Bu mücadelede özüne dönen, özünden güç alan başarıya ve aydınlık yarınlara ulaşacaktır. Bahsettiğimiz öz de Anadolu’dur, Ankara’dır.

Anadolu Ateşinin gücünü dosta ve düşmana hep birlikte, el ele ve gönül gönüle ilan edeceğiz. Bunu başarabilmemiz için her şeyden önce bugüne kadar çeşitli sebeplerle birbirlerinden kopmuş, dağılmış Ankara da ikamet eden Beşiktaş Sevdalılarının ve Kongre Üyelerinin hiçbir çıkar gözetmeksizin bir araya gelmeleri, birbirlerini tanımaları, ortak çözümler üreterek, birlikte hareket etmeleri gerekmektedir.

Bizler 110 yıllık geçmişi ile Türk Spor Tarihinin sönmeyen ateşi Beşiktaş’ımızın ışığını yarınlara taşımak amacıyla küçük bir adım atmış bulunuyoruz. Sizleri de bu zorlu yolda omuz omuza yürümeye davet ediyoruz…

En derin muhabbetlerimizle…

bjksehitler

KİMİN “MABET”İ?…

1947 yılında Süleyman SEBA‘nın ilk golü ile ayağa kalkmıştı Beşiktaş Sevdalıları. O günden bu güne binlerce gol oldu. Kimi zaman arkadaşımıza, kimi zaman sevdiğimize, kimi zaman da hiç tanımadığımız birine sarılarak paylaştık sevinci. Dertleştik hep beraber, ne olacak bu takımın hali diye…

Kapısında bekledik, altında ıslandık, maç yolunda gaz yedik çoluk çocuk. Bir gün babamız bizi elimizden tuttu götürdü. Bir gün biz evladımızın elinden tutup gittik. Yaşadığımız hayatta unutulmayacak hatıraları yaşadık orada… Dile kolay 70 yılın yaşanmışlıkları stattan, bir “MABET”e dönüştürdü İNÖNÜ’yü…

Peki şimdi o eşsiz konumunda, küllerinden yeniden doğacak “Mabet”imizi doldurarak ona hayat verecek olanlar kimler?

Vodafone Telefon Kullanıcıları mı, yoksa Beşiktaş Sevdalıları mı?

Elbette ki çağımız iletişim ve reklam çağı, elbette ki bu stada sponsorluk edenler yatırdıklarının karşılığını alacaklar. Diyebileceğimiz hiçbir şey yok. Ancak bunlar yapılırken, seçim zamanı gel bize oy ver diye yollarına düşülen, her fırsatta birlik olmaları öğütlenen Kongre Üyeleri’nin Mabetleri hakkındaki bilgileri gazetelerden, çarşaf çarşaf reklam sloganlarının altından öğrenmeleri doğru mudur? Yapılacak stadın yarısını doldurma potansiyeline sahip yaklaşık 27 bin Kongre Üyesine, en azından aidatlarını yatıranlara, kongrelere katılanlara, iki satır yazı ve görsel ile bilgi vermek, bu projeyi tanıtmak, inandırmak, heyecanlandırmak bu kadar mı zordur?

Kulübümüzün mevcut yönetiminin en büyük projesi, yeni stattır. Seçim dönemindeki vaadidir. Bu yolda Sayın Başkanımıza gönülden başarılar diliyoruz ancak şunu da hatırlatıyoruz; Unutmayın içi boş bir stat, çürümeye mahkumdur.

En derin muhabbetlerimizle…

SEVDAMIZ BEŞİKTAŞ